آموزش ماینینگ

20 نکته مهم در خرید ماینر که باید حتما بدانید !

این روز ها بسیاری از افراد به دنبال کسب درآمد از ماینینگ میباشند شاید شماهم به دنبال استفاده از این فرصت کسب درآمد باشید .
اما من قصد دارم تا شما را با چند نکته بسیار مهم در این بستر آشنا کنم . چرا که شما باید حتما این نکات را بدانید و آگاه باشید تا سرمایه گزاری شما تبدیل به ضرر نشود.

هرگز از فروشنده نپرسید چه دستگاهی بخرم خوب است . ماینر دستگاهی گران قیمت هست و هیچ نمایندگی در ایران ندارد بنابراین فروشنده هردستگاهی که خود داشته باشد را به شما پیشنهاد کرده و سعی بر فروش آن دارد .

در مورد کسب درآمد و … از فروشندگان سوالی نپرسید زیرا متوجه خواهد شد شما به این کار وارد نیستید . از این رو سعی به فهماندن  شما خواهند کرد ! . برای اطلاع از قدرت دستگاها به و مدل دستگاها به این مقاله مراجعه کنید و مطالعات خود را بالا ببرید .

قوانین را فراموش نکنید و دست کم نگیرید .
هرگز دستگاه بدون مجوز خرید نکنید زیرا این دستگاها به صورت قاچاقی وارد کشور میشوند و اگر به مشکلی برخورد کنید (دستگاه شما توقیف شود 3 برار قیمت اصلی جریمه خواهید شد ) راه حلی جز جریمه های سنگین نیست .

چیزی به نام ماینر خانگی وجود ندارد تنها افرادی سود جو با این نام در حال فروش و اقوا مردم به کسب درآمد میپردازند هر دستگاه ماینر متوسط 7 امپر مصرف برق دارد و کنتر خانه شما 25 آمپر میباشد . بنا براین حدود 1/3 برق خانه را دستگاه مصرف میند و فیش برق شما توجه اداره برق را جلب میکند و طبق قوانین اگر شما در خانه ماین کنید جریمه سنگینی حدود 20 میلیون تومان حداقل در انتظار شماست .

کلود ماینینگ یا ماینینگ ابری در ایران و در بسیاری از کشور های خارجی یک طرح کلاه برداری است . اغلب با نام کلود ابری سود های فضایی مشتریان را ترغیب به دریافت پکیج هایی میکنند . این پکیج ها گزارش سود هایی میدهند که هیچ دستگاهی انقدر درامد ندارد و نداشته .

دستگاهی ماینینگ در ایران به علت تحریم ها نمایندگی فعال و رسمی ندارد حتی تهیه این ماینر ها به صورت مستقیم از کشور های خارجی غیر قانونی میباشد. و اغلب با چند واسطه به ایران میایند . این دستگاها تکنولوژی بالایی دارد  و  از این رو با وجود کمبود قطعات یدکی عدم تامین به موقه قطعات نبود تعمییر کار متخصص در صورت بروز هر مشکل خود را آماده هزینه های سنگین کنید .

عمر دست گاهای مایننیگ 1 ساعت تا 5 سال میباشد و دلایل بسیاری بستگی دارد .
تازه کار بودن فرد ماینر یکی از عمده دلایل سوختن دستگاه میباشد . از دلایل دیگر میتوان به گرم بودن دستگاه عدم وجود شرایط محیطی . برق نا پایدار عدم وجود تجهیزات مورد نیاز و خرابی های نهفته در دستگاه در مددت کارکرد قبل از شما .

ماینر بیت کوین تهیه کنیم یا دستگاه ریگ ایتریوم ؟
دستگاه ریگ به مراتب کارکرد بسیار دشوار تری نسبت به ماینر بیت کوین دارد این دستگاه از تعداد زیادی قطعات تشکیل شده و مهم ترین قسمت کارت گرافیک است . پس اگر تخصص بالایی در زمینه کامپیوتر ندارید دنبال دستگاه ریگ نروید .

 

آیادرامد ماینینگ همیشگی هست ؟
خیر درامد ماینینگ بستگی به عوامل زیادی دارد .

 

عمده مشکل دستگاه های ماینینگ چیست ؟

پاور یا برق رسانی است .باید به یاد داشته باشید این دستگاه با وجود داشتن پاوری بسیار عالی بسیار هم حساس است.

 

دستگاه با تراهش بالا و گران قیمت بهتر است یا با تراهش پایین ارزان قیمت تر ؟
بستگی به بودجه خرید و میزان برق شما دارد اگر منبع برق شما زیاد و ارزان است به دنبال دستگاهای ارزان قیمت تر و با باز دهی مناسب باشید و اگر هم منبع برق شما محدود است به دنبال دستگاهایی با پردازش بالا و مصرف پایین

اورکلاک دستگاهای ماینر بیت کوین خوب است ؟
به هیچ عنوان دستگاه ماینر را از حالت تعیین شده در کارخانه خارج نکنید . ممکن است در سال چند بار برای ماینر ها فریمور هایی اختصاصی از طرف کار خانه سازنده بیرون بیاید که با عث عمل کرد بهتر دستگاه شده تنها از همین طریق دستگاه خود را به روز نگهدارید .

دستگاهای ماینر ردیابی میشوند ؟
هر سیستمی که در اینترنت متصل هست قابلیت ردیابی از طریق راه کاری های شبکه و isp ها را دارد .

یک دوستی داریم که غیر قانوی کار میکند و بر به مشکلی نخورده
باید بگوییم که دوستانی زیادی دارم که قانونی هم کار میکنند وبه مشکلات بسیاری برخود کرده اند .

این تفکر که دیگران یک کار اشتباه میکنند ماهم پیروی کنیم کلا مشکل ساز است .

 

از کجا شرایط قوانین ماینینگ را پیگیری کنیم ؟
در حال حاظر ماینینگ در ایران به عنوان یک صنعت پذیرفته شده بنابراین  با رجوع به اداره صنعت و معدن محل خود میتوانید تمایم قواین موجو را برای این کسب و کار برسی نمایید.

سوله ای داریم برق خوبی هم دارد آیا من میتوانم مجوز بگیرم و ماینینگ کنم ؟
جهت پاسخ به این پرسش شما ابتدا باید به اداره صنعت و معدن رفته و شرایط در یافت مجوز ماینینگ را برسی کنید . اما در کل بله

آیا ماینینگ به صرفه هست ؟
این سوال نیاز به برسی شرایط شما دارد . چون یک سوال بسیار کلی است که به تعدادی زیاد پارامتر بستگی دارد ارای برای اطلاع از این سوال به این مطلب مراجعه کنید .

دستگاه مجوز دار و بی مجوز چه تفاوتی دارد ؟
تنها تفاون ورود این کالا به صورت قانیونی و غیر قانونی است دستگاهایی کع برگه سبز وارداتی دارند یا در سامانه بهینیاب ثبت شده اند عوارض آنها پرداخت شده است و کالای قاچاق محسوب نمیشوند . سایر ماینر های وارداتی از راه های غیر قانونی کالای قاچاق محصوب شده و 3 برابر قیمت دستگاه جریمه و خود دستگاه هم از شما گرفته میشود .

آیا با ماینر برگه سبز دار یا قانونی میتوانم کارکنم ؟

داشتن برگه سبز یک چیز است داشتن مجوز ماینینگ یک چیز دیگر . شما با تهیه برگه سبز فقط ماینری دارید که قاچاق نیست. اما ماینینگ بدون داشتن مجوز قانونی از سمت اداره صنعت معدن خود جریمه سنگینی دارد پس قبل از هر کاری پیشنهاد میکنم تمام قوانین موجورد را برسی کنید.

چگونه یک فارم قانونی راه اندازی کنیم .

برای احداث فارم مقیاس بزرگ و قانونی از واردات دستگاه تا اخذ مجوز میتونید از طریق لینک زیر مشاوره دریافت نمایید .

دیدگاهتان را بنویسید