مشکل ASIC چیست ؟

مشکل ASIC چیست ؟

مشکل ASIC چیست ؟
بیایید با کمی تاریخ شروع کنیم. ماینر های Ethereum و سایر سکه های بی سر و صدا با GPU ها کار خود را انجام می دهند. مدل های GPU در سرعت و عملکرد هش تفاوت خوبی نسبت به cpu داشت، اما این تفاوت ها همواره معقول بوده اند. هیچ پردازنده ای با مزایای بی نظیر گرافیک کارت ها وجود نداشت، بنابراین همه خوشحال بودند و غیر متمرکز.

این در آوریل 2017 این داستان به پایان رسید، هنگامی که Bitmain رسما اعلام کرد Antminer E3 که دارای نرخ خش 180 مگاهرتز / ثانیه و مصرف برق 800 وات است. پس از آن، شرکت های دیگر همچنین تولید ASIC را آغاز کردند.

ممکن است فکر کنید، چه چیزی در مورد ASIC هایی که دارای نتایج بهتر معدن هستند خیلی بد است؟ سه مشکل وجود دارد.

صاحبان کارخانه های گرافیکی رنج می برند از از دست دادن سود شدید و از دست دادن علاقه به حفظ عملیات شبکه؛
نرخ هش و قدرت در دست اقلیت متمرکز می شوند؛
تقسیم بندی در معرض تهدید است.
البته، بیش از یک صد و یا حتی یک هزار ASIC برای کنترل 51 درصد از شبکه Ethereum طول می کشد اما چشم انداز هشدار دهنده است. این چگونه مفهوم مبارزه با ASIC متولد شد و به سه ایده اساسی منجر شد:

مخالفت با تقسیم قدرت شبکه
جلوگیری از انحصار در تولید کنندگان تجهیزات ماینینگ؛
امکان ایجاد جامعه بدون ترس از تهدیدات خارجی.
همچنین ماینرهای وجود دارند که پول زیادی در فارم های خود خرج کرده اند و هنوز بازگشت سرمایه نداشته اند. تعداد زیادی از ASIC ها در شبکه Ethereum ممکن است دوره بازپرداخت سرمایه را دراز مدت طولانی کند.

مشکل ASIC مربوط به تمام الگوریتم های استخراج GPU است. توسعهدهندگان چگونه با آن مبارزه می کنند؟ روش های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال، بسیاری از سازندگان پروژه های Equihash شروع به تغییر به Equihash 144.5 انجام دادند، زیرا ASIC هنوز وجود ندارد. برنامه نویسان BitcoinZ برای اولین بارالگویی طراهی کردنند که شامل حذف ASIC از شبکه خود بودند. توسعه دهندگان Monero چندین بار در سال سخت تر می شوند، هر چند که به نظر نمی رسد که به آنها کمک کند – ظرف چند ماه ASIC ها دوباره ظاهر می شوند.

شما مجبور خواهید شد که ASIC خود را بعد از گذشت چندین ماه از بین ببرید، چون در مورد الگریتم های جدید بیفایده هستنند . پس چرا پول زیادی در تولید ASIC صرف می شود؟

ProgPoW یک راه بسیار ظریف است. به جای حذف ASIC ها از شبکه، الگوریتم باعث می شود که آنها کمتر کارآیی داشته باشند یا آن ها را با GPU ها مقایسه کنند. در نتیجه، تعداد کمی از مردم می خواهند پول کمتری برای صرفه جویی در هزینه صرف کنند، که کارت های گرافیکی قدیمی را به نفع خود برند. به این ترتیب توسعه دهندگان به اهدافشان دست می دهد و معدنچیان GPU دیگر در معرض خطر نیستند. همه خوشحالند دوباره 🙂

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها