پاسخ:

کلمه استخراج (به انگلیسی Mining) در دنیای رمز ارزها به معنی تولید و تأیید تراکنش ارز رمز نگاری شده از طریق حل مسائل کامپیوتری است. از آنجا که ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوینماهیت غیرمتمرکز دارند، برای کار کردن شبکه آنها نیاز است تا افرادی در سراسر دنیا برای پیشبرد این شبکه فعالیت داشته باشند و سرویس‌ها و خدماتی را در اختیار شبکه قرار دهند. برای افرادی که در این امر مشارکت می‌کنند پاداش‌هایی در نظر گرفته شده‌است که در قالب ارزهای دیجیتالی به آنها تعلق خواهد گرفت. این پاداش‌ها باعث تولید ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین و اتریوم و… می‌شود.

دلیل استفاده از این کلمه این است که استخراج در معادن کار سختی است و به تخصص نیاز دارد و فردی که این کار را انجام می‌دهد به پاس زحمتی که می‌کشد طلا یا سنگ قیمتی پیدا کند (یا اصطلاحاً آن را استخراج کند)، در دنیای ارزهای رمزنگاری شده نیز افرادی که سرویس یا خدمتی به شبکه ارائه می‌کنند، به پاس خدمتی که انجام می‌دهند پاداش دریافت می‌کنند. این پاداش در قالب ارزهای دیجیتالی است و می‌توان گفت ارزهای دیجیتالی از این طریق تولید می‌شوند. به دلیل شباهت این فعالیت با معنای کلمه استخراج، این نام برای این صنعت انتخاب شده اشت.

پاسخ:برای دریافت این پاسخ باید با توجه به پارامتر هایی مثل میزان مصرف برق شرایط نگهداری محل نگهداری و سختی شبکه برند های متفاوت و اینده کوین مورد نظر بخوبی تحقیق انجام دهید.

با استفاده از جدول ماینینگ ماینربازار میتوانید این موارد را به خوبی رصد کنید هر محصول دارای این جدل میباشد

جدول محاسبه سود استخراج بیت کوین ( 72.00 TH/s )

دورههزینه برقکارمزد استخردرآمدسود خالص
روزانه1.61 دلار0.20 دلار20.48 دلار18.66 دلار
هفتگی11.30 دلار1.43 دلار143.33 دلار130.60 دلار
ماهانه48.44 دلار6.14 دلار614.28 دلار559.70 دلار
سالانه589.37 دلار74.74 دلار7,473.79 دلار6,809.68 دلار

پاسخ:مصرف برق هر دستگاه ماینینگ کاملا مشخص شده و یا به راحتی قابل حساب میباشد

برای نمونه یک دستگاه با مصرف برق 2000w در ساعت با توجه به متفاوت بودن هزینه های برق در محل ها و صنایع متفاوت قابل حساب میباشد

برای برسی هزینه برق دستگاه شما میباست از فاکتور اخرین برق خود هزینه برق هر کیلوات برساعت را بدست بیاورید ظمن این که مصرف برق در ساعت های متفاوت هزینه های متفاوتی دارید

کم ترین هزینه برق در ایران 40 تومان برای برخی از صنایع و بیشترین حدود 250 تومان برای برق تجاری و اداری میباشد .

پاسخ:کاملا بستگی به نحوه نگهداری وکیفیت کاری شما دارد

دستگاه میتواند از 1 ساعت تا 4 سال برای شما کار کند . خنک نگهداشتن و خاک گیری و …. مهم ترین عانل خرابی بعد از نوسانات برقی میباشد

پاسخ: بله اما تعمیرات به معنی تعویض قطعات میباشد !

دستگاه ASIC با توجه تکنولوژی بالایی که برای ساخت چیپ ها به کار میرود در 99% مورد ها با تعویض قطعاتی مانند هش برد یا کنترل برد و …. تعمییر خواهند شد

اما دستگاهای ماینینگ gpu یا همان ریگ های استخراج هم در صورت برزو مشکل میتوانند با تعوض قطعات مشکل را برطرف نمود .

پاسخ: امروزه صرافی های و اکسچنج های بسیاری بیتکوین قبول میکنند

شما میتوانید باسرچ خرید بیت کوین در گوگل صرافی های بسیاری بیابید که بیتکوین ویا سایر ارز های شمارا خریداری میکنند همیچنین اگر ویزا ویا مستر کارت دارید میتوانید به اکسچنج های خارجی معتبر بفروشید .

پاسخ: هیچ راهی برای تشخص این مورد که کالای شما کارکرده است وجود ندارد حتی بسیاری از تجهیرات فروش رفته خود شرکت های بزرگ این کار پس از مددتی کارکرد به عنوان اکبند بفروش میرود

بهترین راه داشتن افراد متخصص در امر تهیه کالاهای ماینینگ میباشد . ماینر بازار این تعهد را به مشتری میدهد که کالاهای تهیه شده با تمام جزیات از منابع اصلی تهیه گردد و در صورت نیاز بودن دست گاهای دست دوم این موارد به صورت کاملا اشکار گفته میشد و بسیاری از افراد که قصد تهیه دست گاهای استوک خارجی با قیمت پایین تر رادارند از سلامت و مددت کار کرد دستگاه اگاه باشند .

نکات مهم جهت راه اندازی دستگاه آنت ماینر

۱. هر دستگاه اسیک برق زیادی استفاده می کنند و 7 الی 10 آمپر برق مصرف می کنند.

۲. برق مسکونی حدود ۱۵ آمپر است که به تنهایی و بدون استفاده از سایر دستگاه های برقی تا ۲ دستگاه اسیک را پشتیبانی می کند به شرطی که لوازم برقی دیگری روشن نباشد. در غیر اینصورت یک دستگاه برای منزل مسکونی کافی است.

۳. تعرفه برق کشاورزی و صنعتی کارخانه بسیار مناسب تر از برق مسکونی بوده و برق تجاری نیز تعرفه بسیار گران تری دارد.

۴. برای اتصال دستگاه به برق حتما از محافظ برق های با کیفیت و خارجی استفاده نمایید.

۵. جهت اتصال دستگاه به برق نیاز به کابل برق همانند کابل برق کیس کامپوترهای خانگی دارید که بهتر است نوع آن بسیار ضخیم و با کیفیت باشد وگرنه باعث آب شدن سیم می شود‌. نوع سیم کابل بهتر از از نوع ۱۶ آمپر باشد.

۶. میزان سود دهی هر دستگاه لحظه ای است و بستگی به مواردی مثل سختی شبکه، قیمت آن ارز، میزان پاداش هر بلاک، قیمت دلار دارد.

۷.  دستگاه گرمای زیادی ایجاد می کند که بهتر است دمای اطراف دستگاه توسط کولر گازی خنک شود و توسط فن ها تهویه مطلوبی داشته باشد تا هوای گرم را خارج کند. هر چقدر خنکی محیط دستگاه ها بیشتر باشد قدرت پردازش دستگاه بیشتر و عمر دستگاه بسیار طولانی تر می شود.

۹. دستگاه ها معمولا صدای زیادی دارند و بهتر است در فضاهایی که برای کسی مزاحمت صوتی ایجاد نکند قرار بگیرد و یا داخل اتاق هایی با عایق صوتی و فوم های الاستومری ضخیم قرار بگیرد.

۱۰. می توان در فضاهای کوچک جهت کاهش دما و صدای دستگاه آن را داخل باکسی قرار داد و داخل آن را روغن ماینینگ که نارسانا هستند قرار داد. اما باید فن آن را خارج کرد و چون دستگاه بدون فن روشن نمی شود بجای آن یک مدار مجازی ایجاد کرد و یک فن خنک کننده هم به باکس جهت خنکسازی روغن ماینینگ اویل بایستی متصل شود.

۱۱. دستگاه ها فقط با سیم LAN به اینترنت متصل می شوند و با سرعت و حجم اینترنت معمولی هم ماینینگ انجام می شود ولی هر چقدر سرعت اینترنت بیشتر باشد بهتر است.

۱۲. دستگاه ها کلید روشن و خاموش ندارند و به محض اینکه برق یا اینترنت قطع شود ماین ارز متوقف شده و پس از وصل شدن برق و اینترنت مابقی ماینینگ انجام می شود و پاداش های قبلی از بین‌ نمی رود.

۱۳. هر استخری و هر ارزی بایستی به یک حداقل میزان استخراج برسند تا به ولت شما واریز شود مثلا استخر اسلاش و ارز بیتکوین باید یه مقدار ۰٫۰۰۱ برسد تا به ولت شما واریز نماید.

۱۴. درصورت گرم شدن دستگاه بصورت خودکار ماین را متوقف می کند و چراغ قرمز دستگاه چشمک میزند ولی دستگاه خاموش نمی شود.

۱۶. دستگاه ها معمولا گارانتی ۶ ماهه شرکت تولید کننده را دارند و هیچ شرکت ایرانی گارانتی آن ها را فعلا برعهده ندارد. درصورت حفظ نکات محافظ برق و خنکسازی و تهویه محیط برای دستگاه مشکلی پیش نمی آید. ولی در صورت مشکل تعمیرات آن در ایران قابل انجام‌ است و دستگاه پیچیده ای نیست.

۱۷. فروش ارزهای ماین شده در ایران قابل انجام است و براحتی می توانید ارزها را به ریال تبدیل نمایید.

۱۵. در صورت برخورد با مشکل ارتباط با اینترنت یا ماینینگ ممکن است کابل Lan، مودم ، مشکل داشته باشد . در ضمن مودم حتما باید مودم روتر باشد.

۱۸.نصب و تنظیمات دستگاه بسیار راحت و ساده است و در کمتر از ۱۵ دقیقه دستگاه آماده ماینینگ می شود. آموزش گام به گام راه اندازی در سایت قرار داده ایم.

۱۹. محافظ های برق معمولا تا ۱۰ آمپر را پشتیبانی می کنند و برای این محافظ ها تنها یک دستگاه پشتیبانی می شوند.

۲۰. این دستگاه ها نیازی به کامپیوتر جداگانه ای ندارند و خود آن ها دارای نرم افزار اختصاصی لینوکسی هستند که مدیریت دستگاه را می توانید توسط نرم افزار خود دستگاه انجاج دهید. تنها کافیست جهت تنظیم اولیه با یک لپ تاپ یا کامپیوتر به اینترنتی که مشترک به دستگاه وصل است بشوید و توسط IP دستگاه متصل شوید و تنظیمات را انجام دهید.

۲۱. جهت اتصال از راه دور دستگاه کافیست یک سیستم‌کامپیوتر متصل به اینترنت مشترک دستگاه را روشن نگه داشته و بر روی آن نرم افزارهای ریموت مثل Anydesk را نصب کنید و توسط گوشی از راه دور به سیستم کامپیوتری وصل شده و توسط آی پی دستگاه به تنظیم و مدیریت آن بپردازید

۲۲. درصورت بروز مشکل در ماینینگ می توانید توسط سوراخ ریزی که در قسمت جلوی دستگاه وجود دارد سیستم را ریستارت نمایید.

۲۳. اگر در ماینینگ مشکلی توسط دستگاه بود توسط آموزشی که در سایت قرار دادیم می توانید نرم‌افزار خود دستگاه را آپدیت نمایید این آپدیت برخی مشکلات را در سیستم ماینینگ حل می کند.