راهنمای Ant Miners tools

راهنمای Ant Miners tools فقط برای ماینر های شرکت Bitmain کاربرد دارد و دیگر برند ها را پشتیبانی نمی کند.

اطلاعاتی که شما در این راهنما بدست می آورید:

الف) نظارت بر وضعیت ماینر ها
ب) پیکربندی IP استاتیک
ج)بروز رسانی سیستم عامل
د) راه اندازی مجدد

با استفاده از نرم افزار Ant Miners tools

نکاتی که باید بدانید:

۱- نرم افزار Ant Miners tools به سیستم Windows7 یا بالاتر احتیاج دارد. در سیستم XP و IOS قابل استفاده نیست.
۲- زبان نرم افزار به طور خودکار با سیستم هماهنگ می شود. زبان نرم افزار زمانی چینی هست که سیستم چینی باشد. در صورتی که سیستم غیر چینی باشد نرم افزار زبان انگلیسی را به عنوان پیش فرض انتخاب می کند.
۳- رایانه ای که نرم افزار را اجرا می کند باید در همان شبکه با ماینرها باشد.

راهنمای Ant Miners tools  – پیکربندی دسته ای IP استاتیک:

تذکر: اگر قبلاً IP Miner را پیکربندی کرده اید ، لطفاً این مرحله را رد کنید.

تذکر: رایانه و ماینر ها باید در یک محدوده IP باشند.

نرم افزار Ant Miners tools را با دوبار کلیک اجرا کنید.

پس از اتصال ماینر به شبکه و روشن نمودن آن ، IP به دست آمده در پیکربندی ماینر در حالت DHCP است و آدرس IP ثابت نیست. اگر صاحب تعداد زیادی ماینر هستید ، این ابزار می تواند آدرس IP استاتیک را در دسته هایی برای شما قرار دهد تا بتوانید ماینر هایتان را بهتر مدیریت کنید. محدوده IP یک روتر معمولی بین ۱-۲۵۴ است.

IP  آدرس استاتیکی را که می خواهید به ماینر اختصاص دهید را در فیلد” next fill IP” وارد کنید. و نوع سکه را جهت استخراج انتخاب کنید. آدرس استخر ، نام کارگر و رمزعبور را در دسته هایی با عنوان “پیکربندی استخر” تنظیم کنید. مانند عکس زیر:

۳ فیلد دیگر آدرس دهی با عنوان Netmask ، Gateway و DNS را از بخش Network and sharing Center سیستم مشاهد و مطابق با آن پر کنید.

توصیه می شود گزینه IP Auto Config  را علامت بزنید ، تا IP استاتیک به طور خودکار به ماینر بعدی اختصاص داده شود .در صورت عدم تیک زدن این گزینه  ، شما باید به صورت دستی IP استاتیک هر ماینر را وارد کنید. و برای این کار باید دکمه IP report  را برای هر دستگاه به مدت ۳-۵ ثانیه فشار دهید ، سپس IP استاتیک مورد نظر به آن ماینر اختصاص دهید.

راهنمای Ant Miners tools  – مدیریت گروهی ماینر ها:

۱- یافتن ماینر مورد نظر در رنج مشخصی از آدرسIP

الف) بر روی گزینه Miner Manager کلیک کنید تا رابط مدیریت مروط به آن باز گردد.
ب) برای فعال کردن ویرایشگر IP روی آدرس مورد نظر کلیک کنید.
ج) برای به دست آوردن دامنه IP روی “+” کلیک کنید.
د) بر روی فیلد های D ، E ، F آدرس دهی IP دو بار کلیک کنید تا اصلاح شود. مانند شکل

۲- بر روی “Start Scan” کلیک کنید تا معدنچیانی را که پیکربندی شده اند را اسکن کنید. پس از اسکن IP دامنه انتخاب شده ، پنجره ای ظاهر می شود که تعداد ماینر ها و وضعیت هر کدام را نشان می دهد. (عادی ، کم ، به استثنای دیگر ، گمشده ، شکست) (normal, low, other exception, lost, fail)

شما می توانید فقط ماینر هایی را انتخاب کنید که براساس نیازهای شما اسکن شده اند.

راهنمای Ant Miners tools  – پیکربندی ماینر ها

الف) نوع سکه را تغییر دهید ، آدرس مربوط به هر استخر پس از تعویض به صورت خودکار در “استخر” پر می شود. همچنین می توانید خودتان آن را به صورت دستی تغییر دهید. (شما زمانی می توانید نوع کوین استخراجی را تغییر دهید که مانیتورینگ فعال نباشد یا متوقف شده باشد.)
ب) شما می توانید برای هر ماینر  یا یک دسته انتخابی تنظیمات مربوطه از قبیل: انتخاب نوع کوین استخراجی، تنظیم نام کارگر، پسورد و غیره را انجام دهید.
ج) برای اعمال تغییرات بالا برای هر ماینر یا یک دسته انتخابی بر روی گزینه Config کلیک کنید.در انتها شما پنجره ای مبنی بر وضعیت اعمال دستورات صادره مشاهده خواهید کرد.(موفق بودن یا شکست).

پسوند نام کارگر  در حالت پیش فرض بر روی IP تنظیم شده است. که به ۲ بخش آخر IP اشاره دارد. پس از اصلاح ، روی “Config” کلیک کنید ، تا انت ماینر ها به صورت خودکار پیکربندی شوند.

راهنمای Ant Miners tools – راه اندازی مجدد ماینر ها

انت ماینر هایی که نیاز به راه اندازی مجدد دارند را انتخاب کرده و بر روی “Reboot” کلیک کنید ، سپس پنجره پاپ آپ را تأیید کنید تا انت ماینر  انتخاب شده مجدداً راه اندازی شود.

راهنمای Ant Miners tools – تنظیم مجدد انت ماینر به تنظیمات کارخانه

انت ماینر مورد نظر را انتخاب کنید. در صورت نیاز با کیلک بر روی Reset و تایید پنجره پاپ آپ شما می توانید انت ماینر مورد نظر را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

راهنمای Ant Miners tools  – بازیابی دسته ای حالت DHCP

اگر  می خواهید ماینرهایی با IP استاتیک به حالت DHCP بازگردند ، ماینر مورد نظر را انتخاب کرده و رویDHCP  کلیک کنید ، سپس پنجره پاپ آپ را تأیید کنید تا ماینرها به حالت DHCP بازگردند.

راهنمای Ant Miners tools  – تغییر رمز عبور دسته ای

اگر می خواهید رمز جدیدی را برای معدنچیان تنظیم کنید ،انت ماینر مورد نظر را انتخاب کنید و روی Change Pwd  کلیک کنید. پس از اعمال تغییرات ، لازم است رمزعبور جدید را نیز در Settings-Basic Settings-Miner Pwd  به روز کنید تا کارآمد شود. (توجه: لطفاً رمز ورود را فراموش نکنید اگر رمزعبور را فراموش کرده اید ، لازم است که انت ماینر را مجدداً به تنظیمات کارخانه بازگردانید.)

پس از انجام پیکربندی انت ماینر ها ، بر روی Auto Monit  کلیک کنید تا نظارت بر ماینر ها را آغاز کنید. زمان تناوب پیش فرض برای  به روز شده وضعیت  ماینر ها ۵ دقیقه است. وضعیت با رنگ های مختلف نمایش داده می شود: طبیعی (سبز) ، کم (نارنجی) ، استثناء دیگر (آبی) ، گمشده (قرمز)

با کلیک بر روی IP آدرس هر انت ماینر ، شما به صفحه Backstage miner هدایت خواهید شد.

راهنمای Ant Miners tools  – ارتقای سیستم عامل

ارتقای سیستم عامل انت ماینر به منظور بهبود در عملکرد دستگاه و رفع خطاهای در حین کار و کاهش باگ های نرم افزاری سیستم عامل صورت می گیرد.

نحوه انجام آن:

الف) بر روی تب Upgrade کلیک کنید.
ب) محدوده IP آدرس ماینرهایی که می خواهید سیستم عامل آن ها را ارتقا دهید را وارد کنید و یا دستگاه مورد نظر را انتخاب کنید.
ج) سیستم عامل را اضافه کنید.( اگر سیستم عامل را دانلود نکرده اید، ابتدا بر روی Firmware Download Address کلیک کنید،بعد از دانلود روی Select Firmware کلیک نمایید تا بارگذاری شود، فایل سیستم عامل نیازی به استخراج ندارد و مستقیماً بارگذاری می شود.)
د) با کلیک بر روی Add Firmware پنجره نمایش “موفقیت بارگذاری” ظاهر می شود.

هنگام ارتقاء سیستم عامل ، با تیک زدن گزینه Save Setting تمام تغییرات شما به صورت پیش فرض ذخیره می گردد. اگر شما نمی خواهید تنظیمات مانیر را نگهدارید میتوانید قبل از آپدیت سیستم عامل تیک این گزینه را حذف نمایید. (به طور کلی ارتقای سیستم عامل تنظیمات ماینر راحفظ نمی کند.)

در فیلد Miner Type نوع ماینر خود را انتخاب و در فیلد Firmware Name سیستم عامل بروز را انتخاب و بروی Upgrade کلیک کنید. پنجره ای باز می گردد و تعداد ماینر هایی که میخواهید سیستم  عاملشان بروز شوند را نمایش می دهد. بر روی OK کلیک کنید . در حدود ۲ دقیقه صبر کنید تا نتیجه موفقیت یا شکست در فرآیند آپدیت نشان داده شود.

راهنمای Ant Miners tools  – تنظیمات

در تب “تنظیمات” سه گزینه وجود دارد: Basics Setting ، Miner Alert ، IP Editor

Basics Setting = تنظیمات پایه

الف) تغییر زمان تازه شدن یا به عبارتی ریفرش شدن اطلاعات monitoring miners
ب) انتخاب بخش خاصی از IP برای پیکربندی پسوند کارگر
ج) رمز پیش فرض root  است. اگر مایلید رمز عبور جدیدی را برای انت ماینر تنظیم کنید ، همانطور که در بخش قبلی ذکر شد ، باید عمل کنید.

Miner Alert = هشدار ماینر

رابط نمایش وضعیت نشانگر روند کاری ماینر می باشد ، وقتی که در یک پارامتر خاص مثلا سرعت فن از حد بالا یا پایین تبعیت نمی کند نشان دهنده ناهنجاری در ماینر است.

اگر نرخ هش کم باشد ، وضعیت به صورت “Low” نمایش داده می شود. اگر در پارامترهای دیگر ناهنجاری وجود داشته باشد ، این ابزار باعث می شود استثنائات دیگری نیز وجود داشته باشد.

IP Editor = ویرایشگر IP

این تنظیم عملکردی مشابه با کلیک بر روی دکمه ویرایش در رابط Miner Manager دارد.

راهنمای Ant Miners tools – عملکرد اورکلاک

الف) قبل از اورکلاک کردن ماینرهای خود ، ابتدا باید ماینرهای خود را  با آخرین سیستم عامل  به روز کنید.

سیستم عامل می تواند از این لینک بارگیری شود:

لینک=https://service.bitmain.com.cn/support/download

ب) پس از بروزرسانی سیستم عامل ، در صورت اورکلاک ماینر خود در APMinerTool بررسی کنید.

ج) با اسکن انت ماینر ، بررسی کنید که آیا داده هایی در ستون “Mode” نمایش داده شده است یا خیر. اگر داده وجود دارد ، می توانید معدنچی را اورکلاک کنید.

یا با وارد شدن به رابط کاربری Miner ، در صفحه Miner Configuration  می توانید گزینه ” Working Mode ” را مشاهده کنید و معدنچی خود را بر این اساس اورکلاک کنید.

اگر داده ای در ستون “Mode” در APMinerTool نمایش داده نشود ، بدان معنی است که آخرین سیستم عامل چند گزینه ای در معدنچی شما به روز نشده است. بر روی دکمه “اورکلاک” کلیک کنید ، پیام نمایش داده می شود و به شما اطلاع می دهد ماینر انتخابی از عملکرد اورکلاک پشتیبانی نمی کند.

و اگر در رابط کاربری Miner بررسی کنید ، در صفحه “پیکربندی معدن” ستون “حالت کار” وجود نخواهد داشت.

بعد از انتخاب ماینر ها، بر روی دکمه “اورکلاک” در ابزار کلیک کنید، در صفحه باز شده مود مورد نظر خود را انتحاب نمایید و برای تأیید کلیک کنید.

صبر کنید انت ماینر مجدداً راه اندازی شود ، تا تنظیمات حالت اورکلاک به پایان برسد

توجه:

 1. لطفا در اورکلاک کردن دستگاه ماینر محتاط باشید.

 2. در حال حاضر فقط انت ماینر های T9 + و سری S9 از عملکرد overlock پشتیبانی می کنند.

 3. پیشنهادات در رابطه با نیاز به منبع تغذیه و تنظیم حالت کار

  الف) برای انت ماینر های S9 / S9i / S9j :
  حالت ۰٫۵T با منبع تغذیه ۱۴۰۰W قابل اجرا است ،
  حالت های+۱٫۰T/+1.5T/+2.0T با منبع تغذیه ۱۶۰۰W قابل اجرا هستند.
  ب) برای انت ماینر های T9 + :
  حالت های +۰٫۵T/+1.0T/+1.5T با منبع تغذیه ۱۶۰۰W قابل اجرا هستند ،
  حالت +۲٫۰T را می توان با منبع تغذیه ۱۸۰۰W اجرا کرد.

اگر بعد از اورکلاک نمودن ماینر در هنگام ورود به رابط کاربری آن با پیغام Password Error مواجه شدید، شما باید از تب Settings گزینه Basic Settings را انتخاب و رمز عبور را تغییر دهید و با همان رمز وارد رابط کاربری ماینر شوید.

لینکدونی:

مطالب مرتبط : راهنمای Whats Mminer Tools

نظرات (1)

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها