راهنمای واتس ماینر M3

راهنمای راه اندازی Whats Miner M3

راهنمای واتس ماینر M3 – هشدار های ایمنی در عملیات

 • مواردی که در سیم کشی واتس ماینر نیاز به توجه دارند.
  کابل برق ۱۲ ولت Whats Miner M3 کابل کنترل نیرو ، کابل فن و کابل انتقال داده باید به طور صحیح نصب گردد. درصورت بروز خطا انجام این اتصالات منجر به سوختگی هشبرد ، کنترل برد و یا کل دستگاه می گردد.
 • اقدامات احتیاطی در مورد اتصال کابل برق ۱۲ ولت
  اتصال کابل برق ۱۲ ولت به سوکت مربوط به آن که بر روی کنترل برد قرار دارد ، باید به درستی صورت گیرد. در غیر این صورت ممکن است به کنترل برد و کابل سیگنال آسیب جدی وارد گردد.

اتصال صحیح کابل برق و سوکت

اتصال نادرست کابل برق و سوکت

 • اتصال کابل کنترل نیرو
  کابل انتقال نیرو دارای ۳ پین. قرمز ، سیاه و زرد و همین طور یک زبانه برای اتصال درست می باشد.

 • بررسی اتصال کابل فن
  کابل فن دارای ۴ پین به رنگهای آبی ، زرد ، قرمز و سیاه وهمین طور یه زبانه برای اتصال درست در جای خود می باشد.

 • بررسی اتصال کابل داده
  نحوه اتصال صحیح کابل اتصال داده.

 • کابل برق تخته هش را وصل کنید.
  هنگام اتصال کابل برق هشبرد ها ، باید سوکت کابل برق و سوکت هشبرد متناظر باشد. اگر کابل برق به طور اشتباه وصل شود ممکن است در هنگام برقراری جریان برق تخته هش را بسوزاند.

تصاویر پایین اتصال درست و غلط را نشان می دهد.

 • بررسی نهایی
  پس از اتمام اتصالات ، دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه اتصالات صحیح هستند.

هشدار ها:

۱- در اتصال کابل نیرو به کنترل برد و منبع تغذیه توجه فرمایید در صورت عدم اتصال درست دستگاه نمی تواند ولتاژ لازم را تامین نماید و این امر منجر به کاهش نرخ هش تولیدی میگردد.

۲- کنترل برد باید با اطمینان به کابل فن نصب شود در صورت قطعی بودن اتصال یا خوب نبودن آن ماینر خنک نمی شود و نرخ هش روند کاهشی به خود می گیرد.

۳- برای حمل ماینر از کابل ها به عنوان دسته حمل استفاده نکنید زیرا سوکتهای اتصال شل و خراب می شوند حتی ممکن است به برد کنترل آسیب جدی وارد شود.

راهنمای واتس ماینر M3 – آماده سازی ماینر برای پیکره بندی

لیست ابزار های لازم برای پیکره بندی ماینر:

نمودار شبکه سازی ماینر

راهنمای واتس ماینر M3 – پیکره بندی واتس ماینر M3 تحت وب

نرم افزار WhatsMinerTools را اجرا کنید.

ابتدا نرم افزار whatsminertools را بر روی رایانه شخصی اجرا کنید. (PC و miner باید در همان بخش شبکه باشند) ، تب detect IP  را در نرم افزار انتخاب کنید ، شماره اتاق ماینر ، شماره قفسه ، شماره لایه و موقعیت لایه را تنظیم کنید ، سپس بر روی Start  کلیک کنید.

آدرس IP معدنچی را بررسی کنید.

واتس ماینر M3  بعد از حدود ۳۰ ثانیه روشن می شود ، چراغ زرد پورت شبکه همیشه روشن است و در شرایط عادی چراغ سبز چشمک می زند. دکمه IP FOUND را روی صفحه کنترل (دکمه بلند) را برای ۵ ثانیه یا بیشتر فشار دهید ، دو LED در سمت راست چندین بار چشمک می زنند تا نشان دهند که ماینر آدرس IP و MAC را به شبکه منتقل کرده است.

در این مرحله در نرم افزار Whats Miner Tools  ادرس IP و Mac گزارش و موقیعت دستگاه نمایش داده می شود.

چند تذکر:

۱- اگر تمام چراغ های موجود در صفحه کنترل روشن نیست ، لطفاً کابل برق ۲۲۰ ولت را بررسی کنید ، اتصال کابل برق ۱۲ ولت هم بررسی کنید.

۲-  اگر نشانگر در سمت راست پانل صفحه کنترل روشن است ، اما چراغ پورت شبکه خاموش است یا چراغ سبز چشمک نمی زند ، لطفاً  موراد ذکر شده را برسی کنید :که سوئیچ نرمال است ، اتصال شبکه برقرار است ، آیا اتصال کابل قابل اطمینان است و کیفیت کابل معیوب است.

۳- رایانه های در حال اجرا Whats Miner Tools و miner باید در یک بخش شبکه باشند ، در غیر این صورت باعث می شود که نرم افزار آدرس گزارش شده بعد از فشار دادن دکمه ipfound یعنی آدرس IP و آدرس مک را دریافت نکند.

۴-  اگر PC و miner در یک بخش شبکه باشد. ولی با  فشردن دکمه ipfound نرم افزارWhats Miner Tools نمی تواند IP واتس ماینر M3  را پیدا کند. دکمه تنظیم مجدد را روی صفحه کنترل را بیش از ۵ ثانیه فشار دهید تا  واتس ماینر به پیکربندی پیش فرض کارخانه بازگردد ، و بعد از آن ماینر M3  را خاموش کرده و دوباره آن را روشن کنید. بعد از ۳۰ ثانیه که ماینر روشن شد. دکمه ipfound را فشار دهید تا آدرس IP ماینر گزارش شود.

راهنمای واتس ماینر M3 تنظیم IP آدرس استاتیک

IP آدرس پویا واتس ماینر را به یک IP آدرس برنامه ریزی شده تغییر دهید. برای این کار از آپی آدرس گزارش شده توسط نرم افزار Whats Miner Tools استفاده کنید. آن را در آدرس بار مرورگر سیستم وارد نمایید Enter را بزنید. با استفاده از کاربر root و رمز عبور پیش فرض وارد شوید.

پس از ورود به رابط کاربری واتس ماینر M3 به تب Configuration و بخش interfaces بروید.

در صفحه باز شده بر روی Edit کلیک نمایید.

در بخش پیکربندی مشترک یعنی Common Configuration در قسمت protocol حالت Static address را انتخاب نموده و روی Switch protocol کلیک نمایید.

در صفحه باز شده برای پیکربندی آدرس استاتیک مواردی چون: آدرس IP ، ماسک ، دروازه ، آدرس پخش و آدرس DNS را به آدرس های برنامه ریزی شده واقعی ماینر تغییر دهید. و در آخر روی “ذخیره و اعمال- Save & Apply ” در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

توجه داشته باشید:

پس از ذخیره و اعمال ، برای ورود به رابط کاربری واتس ماینر M3  باید آدرس IP استاتیک تازه تنظیم شده را وارد کنید.

راهنمای واتس ماینر M3 تنظیم NTP server address  و استخر استخراج

راهنمای واتس ماینر M3 – آدرس سرور هماهنگ سازی NTP را تغییر دهید (اختیاری)

پس از ورود به بخش Configuration- > CGMiner Configuration بروید.

در صفحه باز شده در بخش NTP Service از چهار آدرس پیش فرض کارخانه برای NTP server حالت مناسب با توجه به وضعیت فارم استخراج انتخاب کنید.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می کنید. آدرس سرویس پیش فرض NTP برای ماینر  بر روی ASIA تنظیم شده است. که شما میتوانید در صورت نیاز و یا به اختیار خود آن را تغییر دهید.

بعد از تغییر آدرس سرور NTP ، روی “ذخیره و پذیرفتن” در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

تذکر:
(۱) سرور عمومی NTP در کشورهای مختلف ممکن است یکسان نباشد. اگر واتس ماینر در حال اجرا  باشد ، و نتواند با سرور تنظیم شده NTP هماهنگ شود ، ماینر به درستی کار نخواهد کرد. لطفاً آدرس سرور عمومی NTP در کشور را به درستی پیکربندی کنید.

(۲) شما می توانید در در سایت http://www.pool.ntp.org/zone/، آدرس سرور NTP عمومی را برای منطقه و کشور خود پیدا کنید و در تنظیمات Miner وارد نمایید. برای مثال سرور ایران:

لینک

البته ممکن است در چند مدت یکبار بروز شود و شما باید پیگیری کنید. مراجعه به بند یک

راهنمای واتس ماینر M3 – معادن استخر و پیکربندی واتس ماینر M3

(۱) پس از ورود به معدنکار ، وارد رابط پیکربندی Cgminer شوید.
(۲) در رابط پیکربندی Cgminer ، آدرس استخر استخراج ، نام کارگر را تغییر دهید و سپس در گوشه سمت راست روی “ذخیره و اعمال” کلیک کنید تا پیکربندی تغییر یافته را ذخیره کنید.

توجه داشته باشید:

پس از تغییر تنظیمات استخر معدن ، فرایند cgminer باید دوباره شروع شود یا قبل از شروع تنظیمات اصلاح شده ، صفحه کنترل مجدداً راه اندازی شود. می توانید یک بار ماینر را بعد از انجام تنظیمات خاموش و روشن کنید.

(۳) شما  به سر برگ Status و قسمت CGMinerStatus بروید و بر روی Restart cgminer کلیک کنید ، مجدداً بررسی کنید که آیا تغییرات پیکربندی دارای اثر هستند.

(۴) پس از ذخیره سازی پیکربندی ، اگر cgminer دوباره راه اندازی نشود ، می توانید از صفحه کنترل مجدداً راه اندازی کنید تا پیکربندی به مرحله اجرا برسد. در رابط سیستم ، روی “راه اندازی مجدد” کلیک کنید.

رفتن به تب System و کلیک بر روی Reboot

در رابط راه اندازی مجدد ، برای تأیید راه اندازی مجدد ، بر روی Perform reboot  کلیک کنید.

حدود نیم دقیقه پس از راه اندازی مجدد واتس ماینر ، مرورگر به طور خودکار به صفحه ورود به سیستم پرش می کند.

 

 

راهنمای واتس ماینر M3 – وضعیت عملکرد معدنچی را بررسی کنید.

بعد از اینکه ماینر به شبکه متصل شد و اجرا شد ، وارد رابط کاربری ماینر شوید و وضعیت عملکرد Miner را بررسی کنید.

(۱) رابط کاربری معدنچی را انتخاب کنید: status-> CGMiner Status

(۲) وضعیت عملکرد هش کلی ، سرعت فن جلو و عقب ، اتصال استخر مین ، میزان هش هر تخته هش ، دمای هر تخته هش و غیره را بررسی کنید.

نکات:

(۱) ترتیب فن و هشبرد ها در ماینر

(۲) هنگامی که سیم کشی واتس ماینر صحیح باشد و شبکه عادی باشد ، پس از روشن شدن ، ماینر شروع به جستجوی خودکار فرکانس می کند. آزمایش جستجوی فرکانس حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد و بعد استخراج رسمی انجام می شود ، این زمان سرعت هش طبیعی است. اگر جستجو هنوز به پایان نرسیده باشد ، میزان هشی که مشاهده می کنید کمتر از میزان هش معمولی خواهد بود.
(۳) اگر دمای صفحه هش بالاتر از ۸۵ درجه باشد ، سرعت فن بیش از ۶۱۰۰ دور در دقیقه است ، در این صورت  واتس ماینر فرکانس کار را کاهش می دهد ، میزان هش پایین تر از حد معمول خواهد بود. تهویه و خنک کننده معدن باید اقدامات لازم را انجام دهد تا دمای ورودی هوا معدن زیر ۴۰ درجه باشد
(۴) اگر کابل فن قابل به طور صحیح به صفحه کنترل متصل نباشد ، سرعت فن مربوطه ۰ است ، که باعث می شود درجه حرارت ماینر بیش از حد بالا باشد و هشبرد با فرکانس و هش پایین کار کند.
(۵) در صورت عدم مشاهده دمای برخی از تخته های هش ، نیاز به خاموش کردن ماینر ، اتصال مجدد کابل برق و کابل داده (یک طرف صفحه کنترل ، یک طرف برد هش) مربوط به صفحه هش دارید ، برای اطمینان از اتصال مطمئن.

راهنمای واتس ماینر M3 –  پیکربندی معدنچی در دسته ها ، بررسی وضعیت ، بروزرسانی سیستم عامل

می توانید  برای پیکربندی دسته ای ، بررسی وضعیت ، بروزرسانی سیستم عامل ، عملیات تفصیلی از نرم افزار Whats Miner Tool استفاده کنید ، به “راهنمای عملیاتی Whats Miner Tool”  مراجعه کنید.

واتس ماینر M3

نظرات (4)

کیان

بادرود فراوان
یک پرسش داشتم
زمانی که IP رو وارد میکنم و یوزر و پسورد رو root میزنم اتصال برقرار نمیشه و ارور میده، مشکل از کجاست
با سپاس

  ماینربازار

  سلام احتمالا رمز عبور چیز دیگری هست برای اطمینان یک بار دستگاه رو فلش کنید
  سپس استفاده کنید

کیان

با سپاس از شما

چگونه فلش کنم یا روش فلش به چه صورت میباشد

  ماینربازار

  سلام این کار تخصصی هست پیشنهاد میکنم به یک تعمیر کار واگزار کنید

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها