راهنمای واتس ماینر M20S

راهنمای واتس ماینر M20S معرفی دستگاه

هشریت و مصرف برق:

ماینر Whatsminer M20S با هشریت ایده آل 70 تراهش بر ثانیه و توان مصرفی 3360 وات دارای بهره وری انرژی معادل با 48 ژول بر تراهش می باشد. این محصول با هشریت های مختلف نیز تولید شده است و محدوده قدرت استخراج آن از 45 تا 70 تراهش می باشد.

تکنولوژی:

در ساخت هشبرد های واتس ماینر M20S از تکنولوژی تراشه های 12 نانو متری به نام  TSMC بهره گرفته شده است. شرکت صنایع نیمه ‌هادی تایوان به اختصار تی‌اس‌ام‌سی TSMC  بزرگترین تولیدکننده مستقل و تخصصی محصولات نیمه هادی در دنیا می‌باشد. دفتر مرکزی آن در پارک فناوری شهر شینژو تایوان قرار دارد. این شرکت، سازنده بسیاری از محصولات نیمه هادی و سیلیکونی دنیاست بگونه‌ای که بیشتر تراشه‌های غیر اینتلی دنیا از جمله AMD در این کارخانه به مرحله تولید می‌رسند. TSMC در سال ۱۹۸۷ تأسیس شده‌است.

مشخصات: Whats Miner M20S

 

راهنمای واتس ماینر M20S اتصالات و نکات ایمنی

بررسی اتصالات ماینر: برای این منظور کابل برق منبع تغذیه ، و سیم اتصال به برد کنترل و سیم اتصال به فن ها را چک کنید و مطمئن شوید که به درستی وصل شده اند. چون سوکت ها دارای زبانه می باشند،  همه اتصالات باید به راحتی وصل شوند.

اتصال سیم برق کنترل کننده منبع تغذیه

سیم کنترل برق دارای 14 پین می باشد. شما در تصویر زیر اتصال درست و نادرست را مشاهده می کنید.

اتصال سیم آداپتور کنترل برد

سیم آداپتور کنترل برد دارای 22 پین می باشد. شما در تصاویر زیر اتصال درست و نادرست را مشاهده می کنید

اتصال درست

اتصال نادرست

اتصال سیم برق فن ها

این سیم دارای 6 پین می باشد، و 2 سوکت که برای اتصال فن جلو و عقب کاربرد دارد. نحوه اتصال فن جلو و عقب را در زیر مشاهده می کنید.

اتصال درست فن های جلو و عقب

 

اتصال نادرست فن های جلو و عقب

اتصال  برق هشبرد ها

سوکت برق هشبردها باید به درستی نصب شوند، تا از مشکلات و آسیب های احتمالی جلوگیری شود. لطفا بررسی کنید.

اتصال درست به فاصله سوکت ها توجه فرمایید.

اتصال نادرست

اتصال صفحه مسی به منبع تغذیه

شما باید نحوه اتصال صفحه مسی به تخته هشبرد ها را بررسی کنید تا  بین قطب های مثبت و منفی  اتصال کوتاهی به وجود نیاید. واشر ها و پیچ ها باید به طور منظم و موازی سفت شوند تا از هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری به عمل آید.

اتصال درست                                                                         اتصال نادرست

راهنمای واتس ماینر M20S  – بررسی اتصال محصول

برای بار آخر بعد از اتصال تمام سیم ها دستگاه واتس ماینر را بررسی کنید و مطمئن گردید که هیچ گونه آسیبی با بر قراری جریان برق متوجه دستگاه نمی شود.

راهنمای واتس ماینر M20S  – نکاتی که باید رعایت نمود:

 1. در هنگام حمل دستگاه از سیم ها به عنوان دسته استفاده نگردد.
 2. بلند کردن دستگاه از طریق کابل ها احتمال آسیب فیزیکی به برد ها و سوکت های اتصال را افزایش میدهد.
 3. خرابی های فیزیکی طبق اساس نامه شرکت شامل ضمانت نمی باشد.

راهنمای واتس ماینر M20S آماده سازی محیط برای نصب و راه اندازی دستگاه

لیست تجهیزات لازم برای پیکربندی دستگاه واتس ماینر M20S

راهنمای واتس ماینر M20S نمودار شماتیک شبکه ماینر

آدرس IP پویا

دستگاه واتس ماینر برای اتصال به شبکه به صورت پیش فرض بر روی حالت DHCP تنظیم شده هست تا با ادرس  IP پویا بدست آمده در شبکه شناسایی شود. در این حالت دستگاه واتس ماینر دارای IP مشخصی نبوده و کنترل و مراقبت از آن در شبکه مشکل می شود. بحث در این مورد خود مقاله دیگر نیاز دارد پس شما در صورت علاقه مندی به موضوع به دنیای گسترده شبکه ها ارجاع می دهم.

سرورNTP

زمان اجرای واتس ماینر ، صحت آمار محاسبه و غیره به زمان شبکه NTP بستگی دارد. دستگاه ماینر به طور پیش فرض با چندین آدرس سرور NTP از شبکه عمومی پیکربندی شده است. به منظور سرعت بخشیدن به فرآیند استخراج  از شبکه و بهبود دقت زمان ، توصیه می شود که شبکه را بر روی سرور NTP محلی پیکربندی کنید.

قبل از روشن نمودن ماینر اتصال برق آن را چک کنید.

 1. اگر ماینر مجهز به رادیاتور باشد ، باید قبل از روشن نمودن آن رادیاتورش چک شود.
 2. بررسی کنید که سیم کنترل برق ، سیم فن ها و سیم کنترل تابلو آداپتور شل نشده باشند و به طور صحیح وصل شده

باشند.

راهنمای واتس ماینر M20S   تنظیمات ماینر در صفحه وب

نرم افزار واتس ماینر تولز را اجرا کنید.

برای تنظیم ماینر به وسیله کامپیوتر هر دو باید در یک شبکه آدرس IP قرار داشته باشند. ، نرم افزار Whats Miner Tools را روی رایانه شخصی اجرا کنید ، و زبانه ” Detect IP” را انتخاب کنید. و بر روی Start کلیک کنید.

راهنمای واتس ماینر M20S   آدرس IP گزارش شده توسط Miner را بررسی کنید.

بعد از روشن شدن دستگاه در حدود 30 ثانیه ، در شرایط عادی ، چراغ زرد پورت شبکه همیشه روشن است و چراغ سبز چشمک می زند. دکمه عملکرد IPFOUND  ، دکمه برجسته روی پانل کنترل ماینر را برای بیش از 5 ثانیه فشار دهید ، دو LED در سمت راست چند بار چشمک می زنند و این نشان می دهد که این دستگاه آدرس IP و MAC واحد را به شبکه منتقل کرده است.

شما با این کار آدرس IP و Mac گزارش شده از طرف دستگاه را در نرم افزار WhatsMinerTools مشاهد خواهید کرد.

نکات:

 1. تمام چراغ های موجود در پنل کنترل دستگاه بعد از روشن شدن روشن نشده اند ، لطفا بررسی کنید که منبع تغذیه کابل برق 220 ولت و کابل برق 16A قابل اعتماد هستند، یا اتصال صحیح است.
 2. اگر نشانگر در سمت راست پنل کنترل دستگاه روشن است ، اما پورت شبکه روشن نیست یا چراغ سبز چشمک نمی زند ، اتصال کابل شبکه قابل اطمینان است و یا کیفیت کابل شبکه مطلوب است.
 3. کامپیوتر و ماینر که نرم افزار WhatsMinerTools را اجرا می کند باید در یک بخش شبکه قرار داشته باشند. در غیر این صورت ، نرم افزار ممکن است پیام را از دستگاه دریافت نکند ، به طوری که آدرس ip و اطلاعات آدرس Mac که توسط دکمه ipfound دستگاه گزارش شده اند قابل استعلام نیستند.
 4. اگر در کامپیوتر نرم افزار WhatsMinerTools را اجرا کردید ، و روی “شروع” کلیک نمودید ، بدون اینکه به طور دستی دکمه ipfound را فشار دادید ، این نرم افزار بطور خودکار آدرس IP و آدرس Mac دستگاه را پیدا کرد. در این زمان ، ممکن است دکمه ipfound ماینر توسط پنل گیر کرده باشد.
 5. در صورتی که با فشار دادن دکمه ipfound نرم افزار آدرس IP و Mac را دریافت نکرد شما باید واتس ماینر را به تنضیمات کارخانه برگردانید و بعد مجددا سعی نمایید. برای این کار دکمه Reset را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.

راهنمای واتس ماینر M20S تنظیم IP آدرس استاتیک

IP آدرس پویا واتس ماینر را به یک IP آدرس برنامه ریزی شده تغییر دهید. برای این کار از آپی آدرس گزارش شده توسط نرم افزار Whats Miner Tools استفاده کنید. آن را در آدرس بار مرورگر سیستم وارد نمایید Enter را بزنید. با استفاده از کاربر root و رمز عبور پیش فرض وارد شوید.

پس از ورود به رابط کاربری واتس ماینر M20S به تب Configuration و بخش interfaces بروید. در صفحه باز شده روی Edit کلیک نمایید.

در بخش  Common Configuration در قسمت protocol حالت Static address را انتخاب نموده و روی Switch protocol کلیک نمایید.

در صفحه باز شده برای پیکربندی آدرس استاتیک مواردی چون: آدرس IP ، ماسک ، دروازه ، آدرس پخش و آدرس DNS را به آدرس های برنامه ریزی شده واقعی ماینر تغییر دهید. و در آخر روی “ذخیره و اعمال- Save & Apply ” در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

توجه داشته باشید:

 • پس از ذخیره و اعمال ، برای ورود به رابط کاربری واتس ماینر M20S  باید آدرس IP استاتیک تازه تنظیم شده را وارد کنید.

راهنمای واتس ماینر M20S   تنظیمات استخر و داده های کارگر و آدرس سرور NTP

تنظیمات استخر و کارگر

 1. پس از ورود به بخش Configuration- > CGMiner Configuration بروید.
 2. در صفحه پیکربندی-Cgminer ، آدرس آدرس معدن ، نام کارگر معدن را تغییر دهید ، پس از اصلاح ، روی ” Save & Apply” در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید تا پیکربندی تغییر یافته را ذخیره کنید.

نکته: پس از تغییر پیکربندی استخر استخراج ، پس از شروع مجدد برنامه cgminer یا تنظیم مجدد صفحه کنترل ، پیکربندی تغییر یافته مجدداً راه اندازی می شود.

برای بررسی اینکه آیا تغییرات پیکربندی موثر است، cgminer را مجددا راه اندازی نمایید. در رابط کاربری واتس ماینر ، وضعیت: CGMinerStatus  را انتخاب کنید.

در صورت عدم موثر بودن تنظیمات انجام گرفته شما نیاز به یک Reboot مجدد دستگاه دارید. برای این کار به System > Reboot بروید. در صفحه باز شده روی Perform reboot  کلیک کنید.

حدود نیم دقیقه پس از راه اندازی مجدد واتس ماینر ، مرورگر به طور خودکار به صفحه ورود به سیستم پرش می کند.

آدرس سرور همگام سازی NTP را تغییر دهید (اختیاری)

پس از ورود به رابط کاربری System->>System را در رابط انتخاب کنید تا وارد صفحه پیکربندی Cgminer شوید.

 

 

 

در رابط پیکربندی cgminer ، آدرس سرور NTP را اضافه یا اصلاح کنید. معدنکار به طور پیش فرض با چهار آدرس سرور NTP پیکربندی شده است.

شما می توانید در در سایت http://www.pool.ntp.org/zone/، آدرس سرور NTP عمومی را برای منطقه و کشور خود پیدا کنید و در تنظیمات Miner وارد نمایید. برای مثال سرور ایران:

لینک

البته ممکن است در چند مدت یکبار بروز شود و شما باید پیگیری کنید. مراجعه به بند یک

در انتها بر روی Save & Apply کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

بررسی وضعیت عملکرد ماینر

پس از اتصال واتس ماینر به شبکه بهره برداری ، وارد دستگاه شوید و وضعیت عملکرد دستگاه را بررسی کنید.

 1. در رابط کاربری ماینر به Status->CGMiner Status بروید.
 2. محاسبه کلی دستگاه استخراج ، سرعت فن جلو و عقب ، اتصال به استخر ، قدرت محاسبات هشبرد ، دمای صفحه برد و سایر شرایط کار را مشاهده کنید.

نکات:

 1. هنگامی که سیم کشی واتس ماینر صحیح باشد و شبکه عادی باشد ، پس از روشن شدن ، ماینر شروع به جستجوی خودکار فرکانس می کند. آزمایش جستجوی فرکانس حدود 15 دقیقه طول می کشد و بعد استخراج رسمی انجام می شود ، این زمان سرعت هش طبیعی است. اگر جستجو هنوز به پایان نرسیده باشد ، میزان هشی که مشاهده می کنید کمتر از میزان هش معمولی خواهد بود.
 2. اگر دمای صفحه هش بالاتر از 85 درجه باشد ، سرعت فن بیش از 6100 دور در دقیقه است ، در این صورت واتس ماینر فرکانس کار را کاهش می دهد ، میزان هش پایین تر از حد معمول خواهد بود. تهویه و خنک کننده معدن باید اقدامات لازم را انجام دهد تا دمای ورودی هوا معدن زیر 40 درجه باشد
 3. اگر کابل فن قابل به طور صحیح به صفحه کنترل متصل نباشد ، سرعت فن مربوطه 0 است ، که باعث می شود درجه حرارت ماینر بیش از حد بالا باشد و هشبرد با فرکانس و هش پایین کار کند.
 4. در صورت عدم مشاهده دمای برخی از تخته های هش ، نیاز به خاموش کردن ماینر ، اتصال مجدد کابل برق و کابل داده (یک طرف صفحه کنترل ، یک طرف برد هش) مربوط به صفحه هش دارید ، برای اطمینان از اتصال مطمئن.

راهنمای واتس ماینر M20S –  پیکربندی معدنچی در دسته ها ، بررسی وضعیت ، بروزرسانی سیستم عامل

می توانید  برای پیکربندی دسته ای ، بررسی وضعیت ، بروزرسانی سیستم عامل ، عملیات تفصیلی از نرم افزار Whats Miner Tool استفاده کنید ، به “راهنمای عملیاتی Whats Miner Tool”  مراجعه کنید.

لینک مرتبط:

1 راهنمای واتس ماینر Tools

نظرات (7)

فرزین

سلام …. جدیدا یکدستگاه اکبند ماینر m20sخریدم ولی متاسفانه وقتی روشن میکنم اول الارم میده و 20 ثانیه بعد الارم (ال ای دی قرمز)خاموش میشه ویکدقیقه بعد دور تند فن ها خاموش میشند و 3.5 دقیقه بعد فن ها دوباره با دور تند عمل میکنند و الارم دوباره شروع میشود (ال ای دی قرمز روشن خاموش میشه وتا حدود 9.5 دقیقه این وضعیت ادامه پیدا میکنه و دوباره فن ها از حالت دور تند خارج میشوند و سیکل فوق تکرار میشه و توضیح اینکه جریان بالایی کشیده نمیشه و بدنه دستگاه در تمام مدت سرد است.. و LED قرمز رنگ الارم در حال چشمک زدن هست و مزاحم کار نرمال دستگاه می باشد . میتونید بگید اشکال در کجاست؟ توضیح اینکه برای دستگاه ادرس استخر pool.viabtc داده شده است . (ال ای دی های اینترنت درست عمل میکنند)

مهدی

سلام دوست عزیزم منم این مشکل رو دارم اگه راه حلی براش پیدا کردی به ما هم بگو.

  ماینربازار

  دستگاه رو در روغن قرار ندید اگر فن دستگاه افت سرعت داره دستگاه رو خاموش و فن جدید تهیه کنی فن قطعه مصرفی هست ممکن است دیر یا زود خراب شود
  هیت سینک هارا هفته ای تمیز کرده و اجازه ندهید غبار روی هیت سینگ بنشیند
  دستگاه رو در محلی خنک نگهداری کنید اگر احساس میکنید غیر این این موارد مشکل دیگری هست با تعمیر کار مجرب در میان بگزارید و دستگاه را سرویس کنید.

بی نام و نشان

سلام وقت بخیر،دور فن مجاز برای این مدل دستگاه چند دور در دقیقه است؟؟همچنین دمای مجاز؟؟؟؟

  ماینربازار

  سلام از دیتا شیت فنی دست گاه برسی کنید

میثم

سلام وقتی وارد ip دستگاه میشم در قسمت استاتوس، دستگاه ام ۲۰ من دیگه ۶۸ ترا هشت رو نشون نمیده شصت و چهار رو نشون میده در حالی که تا چند وقت پیش ۶۸ و خورده ای رو نشون میداد همه شرایط هم مثل قبل هستش و دمای دستگاه ۷۲ و دور فن هم ۳هزار هست و هیچ مشکلی نداره. علت کاهش هشریت دستگاهم چیه؟
ممنون

  ماینربازار

  میتونه از دیلی اینترنت باشه چک کنید مشکلی بود بگید

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
شگفت انگیز ها